Menu

Podologia – pedicure leczniczy

26 kwietnia 2019 - Pedicure lecznicze
Podologia – pedicure leczniczy

pedicure leczniczeZadbane stopy to zdrowe stopy. Każda osoba, która poważnie traktuje swoje zdrowie powinna zadbać o dobry stan swoich stóp. Podologia – pedicure leczniczy i inne zabiegi przywracające stopom zdrowie – coraz bardziej zyskują na popularności. Jesteśmy coraz bardziej świadomi i wiemy, że nieleczone odciski, kurzajki, wrastające paznokcie to początek większych problemów i bolesnych stanów zapalnych.

 

Pedicure leczniczy w gabinecie podologa

 

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest pedicure leczniczy, który diametralnie różni się od pedicure kosmetycznego. Pedicure kosmetyczny obejmuje jedynie pielęgnację skóry i paznokci aby uzyskać estetyczny wygląd, natomiast pedicure leczniczy (podologiczny) to komplet działań, który ma na celu specjalistyczne, kompleksowe zadbanie o stopy, często w kilku etapach. Wszelkie zmiany, które pojawiają się u pacjenta muszą być wyleczone.

 

Pedicure leczniczy jest wskazany w następujących przypadkach:

– Pojawienie się modzeli, brodawek wirusowych, odcisków, nagniotków

– Wrastanie paznokci

– Stopy problematyczne u osób starszych, stopa cukrzycowa

– Grzybica paznokci

– Konieczność rekonstrukcji paznokcia

 

Leczniczy pedicure i ciągłą opiekę podologa poleca się osobom, które mają nawracające problemy ze stopami. Istnieją osoby, które mają ku temu większe predyspozycje: tendencję do paznokci wrastających uwarunkowane ich kształtem (tzw. paznokcie rurkowate) lub nieprawidłową postawę, która jest przyczyną powstawania bolesnych odcisków. Dużo uwagi swoim stopom muszą poświęcać osoby cierpiące na cukrzycę: zaniedbanie zdrowia stóp może się w ich przypadku skończyć bardzo źle.

 

Można powiedzieć, że pedicure leczniczy to rozszerzenie pedicure kosmetycznego o działania lecznicze. Terapia jest dobierana indywidualnie: usunięcie odcisku to kwestia jednej wizyty, jednak pacjent z grzybicą będzie potrzebował całej kuracji i kilku wizyt aby pozbyć się choroby. Konieczne jest usunięcie zmian grzybiczych oraz stosowanie leków doustnych, a także nałożenie na paznokieć specjalnego żelu bakteriobójczego.

Pedicure leczniczy obejmuje również odbudowę paznokcia w wyniku złamania, uszkodzenia mechanicznego, grzybicy. Po wyczyszczeniu paznokci usuwa się część lub całą zniszczoną płytkę, a na tak przygotowany paznokieć nakłada się specjalny światłoutwardzalny żel. Płytkę kształtuje się w taki sposób, aby była maksymalnie podobna do naturalnych paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *